„Občas to, co máš, není to, co chceš.“

Petra Paulusová

Terapeutka

Poskytuji individuální, párové a skupinové konzultace pro dospělé a dospívající. Nabízím pomoc při zvládání těžkých životních situací, při problémech v mezilidských vztazích, pocitech osamělosti, smutku, deprese, zpracování traumat, psychických a psychosomatických obtížích. 

Něco o mně

Jsem terapeutka a sociální pedagožka. Mám patnáctiletou praxi v oblasti náhradní rodinné péče a desetiletou praxi terapeutickou – skupinovou i individuální. 

Ve své práci se věnuji dospělým a dospívajícím. 

V průběhu své profesní dráhy jsem 15 let pracovala s pěstounskými rodinami, vedla skupiny pěstounů. Mám zkušenosti s vedením tréninkové kavárny pro duševně nemocné. Několik let jsem pracovala s mentálně postiženými. Pravidelně se vzdělávám jak v práci s klienty, tak i v oblasti řízení a vedení lidí.

Můžete si u mě poplakat i zakřičet, všechno je v pořádku, protože to patří k člověku.

V osobním životě se ráda zabývám hudbou, cestováním, zahradou nebo cyklistikou. Jsem matkou tří dcer.

Jak pracuji

Ve své práci se zaměřuji na vytvoření bezpečného prostředí, které poskytuje základ pro vybudování vztahu mezi mnou a klientem. Vycházím z teorie gestalt terapie. Gestalt terapeuti předpokládají, že lidé potenciálně mají všechny nezbytné schopnosti, aby vyřešili své problémy nebo čelili svým obtížím. Nicméně někdy lidé uvíznou a potřebují s něčím pomoct. Svoji úlohu jako terapeutka vnímám v tom, že klientům pomohu zřetelněji vidět, v jaké situaci se klient ocitl, zjistit, jakou roli v ní hraje a experimentovat s hledáním nových řešení nebo způsobů, jak těmto obtížím čelit. Terapeutické vzděláni, které jsem absolvovala je integrativního charakteru, a čerpá tedy z dalších terapeutických směrů.

V průběhu prvních konzultaci si s klientem ujasňujeme vzájemná očekávání a cíle terapie. Zpravidla po 3 konzultacích ověřuji, zda může být naše spolupráce klientovi užitečná. Pokud ano uzavíráme písemný kontrakt o spolupráci. Individuální konzultace probíhají obvykle jednou týdně, nebo jednou za 14 dní.

Pracuji pod odbornou supervizí PhDr. Jiřího Drahoty

 

Absolvovala jsem terapeutické výcviky

10/2022 – 6/2023 – Kurz terapie partnerského vztahu – J. Knop, M. Zemanová

9/2018 – 8/2021  Kurz psychospirituálního hledání – Hledat, Najít, Pustit – Jitka Vodňanská

6/2016 – 6/2018  Výcvik pro odborníky pracující s dětmi s poruchami attachmentu a s jejich rodinami – teorie attachmentu, komplexní vývojové trauma a jeho vliv na vývoj mozku dítěte, práce s traumatem, zpracování historie dítěte a kontakt s biologickou rodinou, dítě s poruchami attachmentu ve škole, principy specializovaných terapeutických metod využívaných při práci s dětmi s poruchami attachmentu – J. Kovařovicová, P. Pávková

9/2014 – 2/2020  Instep – výcvik ve skupinové psychoterapii – J. Drahota, M. Jára, A. Halamová

4/2014 – 10/2017  Vlastní individuální terapie – J. Hučín, J, Hovorka

10/2013 – 6/2014  Řemeslo skupinové psychoterapie – J. Drahota

9/2009 – 6/2014  Výcvik ve skupinové psychoterapii typu SUR s arteterapeutickým zaměřením – H. Strnadlová, J. Pfeiffer

10/2011 – 1/2013  Základní výcvik ve videotréninku interakcí Modul II – K. Šilhanová

9/2010 – 6/2011  Základní výcvik ve videotréninku interakcí Modul I – K. Šilhanová